Co to są strony responsywne?

Strony responsywne są to strony utworzone w technologii RWD “Responsive Web Design”. Inne nazwy to strony kafelkowe, mobilne. Dzięki zastosowaniu tej technologii strona dopasowuje swój kształt i strukturę do wszystkich rodzajów wyświetlaczy począwszy od małych smartfonów, tabletów, a skończywszy na laptopach i stacjonarnych komputerach PC.

Co to jest system CMS i do czego służy?

System CMS jest to strona internetowa z wbudowanych systemem zarządzania treścią. Dzięki nie mu użytkownik samodzielnie może edytować teksty, dodawać zdjęcia i tworzyć galerie, dodawać filmy, dokumenty multimedialne, dokumenty pdf. Może również dodawać kolejne podstrony.

Co to jest WordPress?

WordPress jest systemem zarządzania treścią opartym na licencji GNU. Jest całkowicie darmowy, bezpieczny i pozwala na tworzenie zaawansowanych stron oraz portali internetowych. Dzięki dużej społeczności nieustannie rozwijającej jego funkcjonalności w Internecie jest tysiące tzw. pluginów/wtyczek umożliwiających rozwój strony o kolejne funkcje. Jedną z najbardziej wartościowych rzeczy są okresowe darmowe aktualizacje WordPressa poprawiające bezpieczeństwo, zwiększające szybkość działania strony oraz oferujące nowe wbudowane funkcjonalności.

Kiedy strona internetowa jest przestarzała?

Strona internetowa jest przestarzała, jeżeli ma już kilka lat, nie spełnia aktualnie panujących wymogów technologicznych oraz trendowych. Przestarzała technologia niekorzystnie wpływa na pozycjonowanie strony, szybkość jej działania, wyszukiwanie w przeglądarkach. Ogólnie zacznie spadać w dół w wynikach wyszukiwania Google.

Jakie są cechy nowoczesnej strony internetowej?

Nowoczesne strony to przede wszystkim strony responsywne RWD, dostosowane do urządzeń mobilnych. Nowoczesna strona jest szybka, dobrze zwalidowana, wypełnia całą przestrzeń okna przeglądarki w granicach dobrego smaku. Jest przejrzysta, funkcjonalna i przede wszystkim intuicyjna w obsłudze. Jej poszczególne podstrony są ze sobą powiązane wewnętrznymi linkami, dzięki czemu potencjalny klient swobodnie poznaje kolejne etapy działalności firmy.

Jak wygląda proces tworzenia strony internetowej?

Proces tworzenia strony od jej zamówienia do ostatecznego wdrożenia na serwerze jest podzielony na kilka prostych etapów.

  • Rozmowa. Celem pierwszej rozmowy jest poznanie oczekiwań klienta i ustalenie wszystkich aspektów projektu takich jak wybór technologii, trendów czy charakterystycznych elementów. Na tym etapie na podstawie przekazanych mi informacji przygotowuję bezpłatną wycenę projektu.
  • Podpisanie umowy. Drugim etapem jest sporządzenie umowy zawierającej wszystkie szczegóły projektu m.in. czas wykonania projektu graficznego, czas realizacji zlecenia, cenę oraz termin płatności.
  • Projektowanie. Ten etap jest kluczowym momentem całej transakcji. Na podstawie zebranych informacji tworzę projekt graficzny.
  • Ewentualne poprawki. Przedstawiony projekt zostaje poddany ocenie klienta. Jeżeli wszystko się zgadza przechodzimy do kolejnego etapu. Jeżeli nie, wówczas nanoszę poprawki aż do osiągnięcia zadowalającego efektu końcowego.
  • Finalizacja. Finalizacja jest końcowym etapem całego procesu. Następuje przekazanie gotowej realizacji w ręce klienta.

Co to jest hosting www?

Hosting www jest przydzielonym miejscem na serwerze www, w którym znajdują się wszystkie foldery i pliki strony internetowej. Jest to fizyczne miejsce, w którym przechowywana jest strona www.

Co to jest domena internetowa?

Domeną strony jest jej nazwa widniejąca w pasku adresów przeglądarki internetowej. Przykładem jest np. www.nowoczesnestrony.pl. Do domeny jest podpięty hosting www z naszą stroną.

Czy konieczny jest bezpośredni kontakt z wykonawcą strony?

Nie. W dobie Internetu wszystko załatwiane jest poprzez email oraz telefon. Wszystkie pliki, teksty, zdjęcia oraz wskazówki najczęściej i tak przesyłane są pocztą elektroniczną. Dzięki temu nie ma różnicy w tworzeniu strony dla klienta z własnego miasta czy dla klienta z drugiego końca świata.