Opis projektu

W dniu dzisiejszym tj. 4 września 2015 roku uruchomiona została pierwsza strona internetowa Straży Miejskiej w Tarnowie.

Najważniejszą funkcją naszej strony jest codzienne przekazywanie informacji o działaniach, zadaniach jakie są stawiane do realizacji i ich efektach. To właśnie tu będzie można dowiedzieć się o codziennej służbie strażnika jak i zobaczyć z czym mierzymy się w każdy dzień roku i jak wyjątkowe mogą być interwencje wraz z ich finałem.

Strona zawiera poza galerią w której możecie Państwo zobaczyć historyczne, nigdzie wcześniej nie publikowane zdjęcia z naszej działalności także ciekawe i ważne rozwiazania techniczne.

Bardzo ważnym narzędziem, które oddajemy do Państwa dyspozycji jest bramka do zgłaszania interwencji za pomocą ktorej, możecie Państwo poinformować nas o nieprawidłowościach, sytuacjach wymagających naszej reakcji ale też przekazać cenne uwagi i sugestie wraz z możliwością wysłania załączników w postaci różnych plików – także zdjęć, filmów.

Strona wyposażona została w kolejne niezwykle ważne z punku widzenia działalności Straży Miejskiej narzędzie jakim jest ANKIETA dotycząca poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Wyniki ankiet będą bardzo pomocne podczas podejmowania decyzji co do dyslokacji patroli Straży Miejskiej w przestrzeniach publicznych czyli wszędzie tam gdzie będzie taka potrzeba płynąca wprost od respondentów. Wyniki ankiet będą w przyszłości pomocne przy budowaniu kolejnego nowego narzędzia jakim będzie Mapa Zagrożeń.

Zachęcamy do korzystania również z SONDY, która znajduje się na głównej stronie. Narzędzie to będzie co pewien czas modyfikowane o inne pytania, tak aby poznać Państwa opinnie dotyczące porządku i bezpieczeństwa w Tarnowie.

Statystyki Intrwencji to miesce gdzie poznacie Państwo codzienne wyniki naszej działalności tak by zrozumieć czym zajmujemy się w naszej pracy.

Zainteresowani regulacjami prawnymi w ramach których działa Straż Miejska będą mogli pobrać ze strony sprawozdnia, akty prawne i inne ważne dokumenty.

Na naszej stronie znajdziecie Państwo link do kanału YouTube Straży Miejskiej w Tarnowie gdzie umieszczane będą filmiki m.in. z interwencji, relacje z działalności, zajęć profilaktycznych czy też w przyszłości specjalne poradniki dotyczące porządku i bezpieczeńswa.

Swój debiut będzie miał niebawem Twitter, dzięki któremu wrzucane krótkie wiadomości ze zdjęciami dotyczącymi spraw biezących.

Strona będzie poddwana codziennej aktualizacji a tym samym będą mogli Państwo na bieżąco śledzić działalność naszej formacji.

Państwa opinie, sugestie w zakresie uzupełnienia strony o inne rozwiązania są bardzo cenne i ważne.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i życzymy przyjemnej lektury!

Komendant Straży Miejskiej w Tarnowie

Krzysztof Tomasik