Wielu użytkowników stron zastanawia się czym są strony kafelkowe, strony rwd i dlaczego są one mobilne. W odpowiedzi na to pytanie postaram się wyjaśnić czym jest, w jakim celu jest stosowana i jakie korzyści niesie technologia responsive web design.

Responsive web design

firmowa-strona-internetowa-na-ipadzie-tablecie-przyszloscW skrócie RWD jest to technologia wykorzystująca kaskadowe arkusze stylów CSS3 jako narzędzie do zmiany wyglądu strony na różnych urządzeniach typu komputer stacjonarny, laptop, telefon, smartfon, tablet i ipad. W przeciwieństwie do wyłącznie mobilnej strony strona w rwd jest tą samą stroną, która zmienia jedynie swój wygląd w zależności od rozdzielczości danego wyświetlacza. Dzięki temu pozycjonujemy tylko jedną stronę, tylko jedną domenę i cały nasz wkład w optymalizowanie witryny internetowej skupia się wyłącznie na jednym systemie cms. Strona wykonana w tej technologii jest niewiele droższa od zwykłej, ale dzięki jej dostępności możemy zwabić na nią znacznie większą ilość klientów. Powszechny i stale rosnący dostęp do punktów wifi hot spot, rosnąca ilość tabletów i smartfonów szybko rozwija ten model przeglądania stron internetowych, który w chwili obecnej nie może być już bagatelizowany. Innym głównym powodem jest walka o wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. A teraz uwaga:

Przeglądarka Google wymaga od nowoczesnej strony szybkości, responsywności oraz unikatowej treści. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Jeżeli Twoja strona jest przestarzała, wolno się ładuje, na urządzeniach mobilnych wychodzi dolny pasek przewijania lub po prostu jest gdzieś daleko, daleko w wynikach przeglądania to czas na zmiany. Napisz do mnie lub zadzwoń i zapytaj o cenę – będziesz mile zaskoczony.